Тихановська планує відвідати Україну «найближчим часом»

Posted on Leave a commentPosted in ЄС, Новини, Росія, Світ

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська заявила, що планує «найближчим часом» відвідати Україну. Про це вона розповіла в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода.

«Я хочу сказати велике дякую українцям, які нас підтримують, і українському уряду. Ми постійно чуємо слова підтримки. І Україна приєдналася до європейських санкцій, не визнала легітимність Лукашенка (Україна офіційно заявляла лише про наміри приєднатися до санкцій – ред.). Братський народ підтримує нас, чудово. На жаль, дата візиту в Україну поки не затверджена, але сподіваюся, що найближчим часом. Не можу сказати точніше, узгоджуємо», – зазначила Тихановська. 

Лідерка білоруської опозиції додала, що спілкується з цього приводу з міністром закордонним справ Дмитром Кулебою.

На уточнювальне запитання, чи висуває українська сторона якісь умови зустрічі, вона відповіла: «Ні, умов нам висувають, у нас буде дружня зустріч».

У Білорусі понад два місяці тривають протести, вони почалися відразу ж після президентських виборів, на яких ушосте, згідно з офіційними даними, виграв Олександр Лукашенко. Його основна опонентка Світлана Тихановська виїхала з країни через кілька днів після виборів.

Європейський союз, США, Україна і ще низка західних країн не визнають легітимності Лукашенка як білоруського президента після того, як він таємно провів церемонію своєї інавгурації.

Повністю розмову з лідеркою білоруської опозиції Світланою Тихановською читайте на сайті Радіо Свобода та дивіться на сторінці Радіо Свобода у YouTube 28 листопада.

your ads here!

У Туреччині десятки людей засуджені довічно в справі про спробу державного перевороту у 2016 році

Posted on Leave a commentPosted in ЄС, Новини, Росія, Світ

У Туреччині десятки людей отримали довічні терміни ув’язнення в справі про спробу державного перевороту в липні 2016 року. Серед засуджених – армійські командири та пілоти.

Їх засудили за різними статтями обвинувачення, включно з вбивствами, спробою змінити конституційний порядок та спробою вбивства президента.

Суд відбувався на 475 людьми впродовж останніх трьох років. Їх звинувачували в координації перевороту й бомбардуванні ключових будівель органів державної влади, включно із секцією парламенту, палацом президента й штабом поліції в Анкарі.

Під час ночі заколоту загинули понад 250 людей. Анкара звинувачує в його організації проповідника ісламу Фетхуллаха Гюлена, який перебуває в США. 79-річний клірик заперечує свою роль у спробі перевороту. Він був одним із шести підсудних, яких судили заочно.

Під час жорсткого надзвичайного стану після перевороту свою роботу втратили понад 100 тисяч людей, включно з чиновниками, суддями та офіцерами поліції.

Ці дії викликали різку критику на Заході. Кілька європейських країн висловили побоювання, що Ердоган під приводом режиму надзвичайного стану консолідує в своїх руках ще більшу владу. Однак турецька влада запевняла, що непричетних до заколоту громадян режим надзвичайного стану не стосується.

Міністр внутрішніх справ Сулейман Сойлу заявив, що через ймовірні зв’язки з Гюленом заарештували близько 96 тисяч людей.

Суди над багатьома підозрюваними тривають у Туреччині й досі.

 

your ads here!

ОАСК відкрив провадження у справі за позовом «Батьківщини» до НАЗК

Posted on Leave a commentPosted in Влада, Київ, Новини, Україна

Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» до Національного агентства з питань запобігання корупції, повідомила у четвер пресслужба суду.

«Суд ухвалив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи. Розглянувши заяву про забезпечення позову, яка надійшла одночасно із позовом, суд відмовив позивачу у вжитті заходів його забезпечення. Суд мотивував своє рішення тим, що політичною партією «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» не надано належних доказів, які б свідчили про те, невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити подальше виконання рішення суду або ефективний захист інтересів позивача», – йдеться в повідомленні.

У суді нагадали, що позивач просить суд визнати протиправними дії працівників НАЗК при складенні висновку про результати аналізу звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру та визнати неправомірними окремі його пункти. Серед інших вимог позову, кажуть в суді, – скасувати наказ НАЗК про зупинення державного фінансування статутної діяльності партії за четвертий квартал 2020 року.

Рух «Чесно» повідомив 25 листопада, що, згідно з висновком НАЗК, у звіті «Батьківщини» за перший квартал 2020 року виявили кілька порушень, а саме:

відсутність звіту міської організації партії міста Українка;
відсутність відомостей про наявність фінансових зобов’язань перед ТОВ «Фінейт» на 45 тис. гривень;
підписання видаткових накладних про прийом спонсорських внесків у вигляді листівок, брошур та плакатів особами, які на момент підписання цих документів перебували за кордоном (стосується сумської та київської обласних організацій);
щодо донорів київської міської організації та кіровоградської обласної організації виявили невідповідність їхнього доходу та розміру їхніх внесків на користь цих осередків у 2017- 2020 роках;
договори з низкою компаній на загальну суму понад 14 млн гривень були датовані раніше, ніж були відкриті вказані у них банківські рахунки. Йдеться про гроші, які партія отримала з держбюджету як компенсацію витрат на парламентську виборчу кампанію.

У «Чесно» повідомили, що це вже третій випадок, коли НАЗК позбавляє парламентську партію державного фінансування, але попередні дві політсили, «Опозиційний блок» та «Слуга народу», самі від нього відмовлялися.

your ads here!

МЗС про ноту Мінська: «надмірно емоційна і в цілому безпідставна» реакція

Posted on Leave a commentPosted in Влада, Київ, Новини, Україна

Міністерство закордонних справ України взяло до уваги вручення послу України в Білорусі ноти протесту і вважає реакцію білоруської сторони «надмірно емоційною і в цілому безпідставною», повідомив Радіо Свобода речник МЗС Олег Николенко.

«Україна – європейська демократична держава, свобода слова і свобода зібрань для якої має фундаментальне значення. Ми вважаємо, що жодних підстав для обмеження права на мирний протест у цій ситуації не існує. Правоохоронні органи України вживають належних заходів, щоб на постійній основі, а особливо під час акцій протесту гарантувати безпеку як учасників акцій, так і посольства Білорусі та його працівників», – заявив речник.

У МЗС наголошують, що Україна чітко дотримується положень Віденської конвенції про дипломатичної відносини 1961 року і гарантує безпеку іноземних дипломатичних місій на своїй території.

«І ми особливо очікуємо, що білоруська сторона також із належною відповідальністю ставитиметься до своїх міжнародних зобов’язань і не допускатиме порушень дипломатичного імунітету, на кшталт безпідставних доглядів дипломатичного автомобіля посла України в Білорусі при перетині українсько-білоруського кордону. Також пригадуємо, що в період Революції гідності в Україні білоруська сторона не реагувала на провокації громадян, які під стінами посольства України в Мінську демонстрували свою вкрай недружню позицію до України й обраного українським народом європейського курсу», – заявили у МЗС.

Раніше сьогодні білоруське Міністерство закордонних справ повідомило, що викликало українського посла Ігоря Кизима і вручило йому ноту, «в якій білоруська сторона висловила рішучий протест у зв’язку з безперервною серією антибілоруських акцій» біля посольства Білорусі в Україні і зажадала «гарантувати на належному рівні безпеку дипломатичної місії відповідно до норм Віденської конвенції про дипломатичні зносини від 18 квітня 1961 року».

У Києві регулярно відбуваються акції на підтримку протестів у Білорусі, що тривають від серпня й основною вимогою яких є відставка Олександра Лукашенка.

your ads here!

МЗС Білорусі вручило українському послу ноту протесту

Posted on Leave a commentPosted in ЄС, Новини, Росія, Світ

Українського посла Ігора Кизима 26 листопада викликали у Міністерство закордонних справ Білорусі. Про це повідомили у білоруському відомстві.

«Українському дипломату вручена нота МЗС, в якій білоруська сторона висловила рішучий протест у зв’язку з безперервною серією антибілоруських акцій щодо Посольства Республіки Білорусь в Україні і зажадала забезпечити на належному рівні безпеку дипломатичної місії відповідно до норм Віденської конвенції про дипломатичні зносини від 18 квітня 1961 року», – мовиться у повідомленні.

У МЗС Білорусі стурбовані «бездіяльністю компетентних органів України щодо припинення провокацій».

«Відзначено, що протиправна діяльність радикальних елементів у будівлі білоруської дипломатичної місії в Києві створює безпосередню загрозу для її функціонування, а також для безпеки співробітників Посольства та членів їх сімей. Заявлено, що Республіка Білорусь очікує реакції української сторони в зв’язку з мали місце провокаціями щодо Почесного консульства Республіки Білорусь у Львові і виходить з того, що акти вандалізму там будуть належним чином розслідувані, отримають відповідну оцінку правоохоронних органів України, а винні понесуть справедливе покарання», – заявили у МЗС Білорусі.

10 серпня під посольством Білорусі в Києві на акції протесту на підтримку білоруської опозиції затримали кількох людей, зокрема і експолітв’язня з Криму Олександра Кольченка.

Під час пікету сталася сутичка між протестувальниками і поліцією. Пізніше всіх затриманих відпустили. За даними української поліції, «група чоловіків» порушувала правопорядок під час акції біля посольства Білорусі. Кольченко отримав 40 годин громадських робіт за звинуваченням у «дрібному хуліганстві».

Відтоді у столиці України відбулися ще кілька акцій на підтримку протестів у Білорусі.

your ads here!

СБУ назвала дані про свій автопарк «інформацією з обмеженим доступом»

Posted on Leave a commentPosted in Влада, Київ, Новини, Україна

Служба безпеки України у відповідь на запит Радіо Свобода назвала дані про свій автопарк «інформацією з обмеженим доступом».

«За результатами розгляду повідомляємо, що запитувані вами відомості, зокрема щодо стану фінансово-господарської діяльності підрозділів СБ України, відносяться до інформації з обмеженим доступом», – заявили в СБУ.

Радіо Свобода цікавилося, скільки автомобілів нараховує автопарк Служби безпеки України та скільки автомобілів закупила СБУ у 2019 і 2020 роках.

Раніше Верховний суд повідомив Радіо Свобода, що володіє 46 автомобілями, Конституційний суд має 32 автомобілі, а Верховна Рада – 187 транспортних засобів.

 

your ads here!

Кабінет міністрів заявляє, що успішно завершив переговори з МВФ про держбюджет-2021

Posted on Leave a commentPosted in Влада, Київ, Новини, Україна

Міністерство фінансів України успішно завершило переговори з Міжнародним валютним фондом про основні параметри проєкту державного бюджету на 2021 рік, повідомив Кабінет міністрів зранку 26 листопада.

В уряді наголосили, що це було однією з головних передумов для початку першого перегляду спільної з МВФ Програми Stand-by для України, визначення дати візиту місії Європейського департаменту МВФ та отримання чергового траншу.

Основний акцент перемовин стосувався формування спільного із МВФ бачення основних бюджетних показників – рамки доходів, видатків і дефіциту.

«В цілому, параметри бюджету-2021 збігаються з оцінками фахівців Фонду, що було важливим для продовження успішної співпраці між Україною та МВФ», – заявили в уряді.

7 травня після багатомісячних переговорів із Україною щодо трирічної програми розширеного фінансування МВФ урешті відмовився від неї і запропонував вужчу програму stand-by через «безпрецедентну невизначеність щодо економічних і фінансових перспектив і необхідність зосередити політичні пріоритети на короткостроковому стримуванні й стабілізації» в Україні.

9 червня Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила 18-місячну програму співпраці з Україною на п’ять мільярдів доларів, яка буде виконана в разі виконання Україною низки умов. Перший транш у 2,1 мільярда доларів Україна отримала 12 червня.

Новопризначений радник керівника Офісу президента України Андрія Єрмака Тимофій Милованов 23 листопада заявив, що Україна не встигає отримати транш від Міжнародного валютного фонду у 2020 році.

your ads here!

В Аргентині оголосили триденний траур через смерть Марадони

Posted on Leave a commentPosted in ЄС, Новини, Росія, Світ

Президент Аргентини Альберто Фернандес оголосив триденний національний траур через смерть легендарного аргентинського футболіста Дієго Марадони. Про це повідомляє агентство Reuters.

Марадона помер 25 листопада через зупинку серцево-судинної системи.

11 листопада Марадону було госпіталізовано, лікарі провели йому операцію через субдуральну гематому. Після виписки його знову відправили до клініки, де він лікувався від алкогольної залежності.

Марадона був одним із найкращих футболістів ХХ століття, чемпіоном світу і найкращим гравцем чемпіонату світу 1986 року. На його рахунку понад 550 матчів у професійній кар’єрі, в яких він забив 292 голи.

Ще в юні роки Марадона отримав прізвисько El Pibe de Oro («Золотий Хлопчик»), яке закріпилося за ним на всю кар’єру.

 

У легендарному чвертьфінальному матчі світової першості-1986 проти команди Англії Марадона забив обидва голи, а його команда перемогла 2:1.

Першим голом був м’яч, забитий рукою, чого арбітри не помітили. Сам Марадона згодом пояснював, що це була «рука Бога». Натомість другий гол форварда був шедевром: Марадона здійснив рейд на 60 метрів, обвівши на шляху до воріт п’ятьох футболістів команди суперника. Уболівальники на сайті ФІФА в 2002 році визнали цей м’яч «Голом століття».

 

your ads here!

Бундестаг: «Новачок» був не лише на пляшці, з якої пив Навальний

Posted on Leave a commentPosted in ЄС, Новини, Росія, Світ

Уряд Німеччини повідомив, що сліди бойової отруйної речовини з групи «Новачок», яким був отруєний російський опозиціонер Олексій Навальний, виявлені не тільки на пляшці з водою, з якої пив політик у готелі в місті Томськ, а й на інших предметах. Така відповідь надійшла на запит депутатів німецької ультраправої партії «Альтернатива для Німеччини». Де саме ще були знайдені сліди «Новачка», влада Німеччини не повідомила.

У Бундестазі також не уточнили, в якому саме вигляді Навальний отримав отруту. «Виявлені сліди не дають вказівки на початкову форму речовини, чи був це порошок, чи це була рідина», – сказано у відповіді уряду Німеччини депутатам.

Речниця Олексія Навального Кіра Ярмиш, коментуючи відповіді Бундестагу, зазначила, що влада Німеччини поки не повідомляла ані їй, ані Навальному про інші предмети зі слідами отруйної речовини.

Пляшку води «Святе джерело», на якій був виявлений «Новачок», колеги Навального з «Фонду боротьби з корупцією» (ФБК) забрали з номера готелю в Томську, в якому опозиціонер жив безпосередньо перед отруєнням. До Німеччини пляшку доставила розслідувачка ФБК Марія Пєвчих.

Один із лідерів російської опозиції Олексій Навальний був отруєний 20 серпня, він знепритомнів у літаку, що прямував до Москви. Навального госпіталізували в Омську лікарню і ввели у штучну кому. Через дві доби, після вимог дружини і колег Навального, його перевезли на лікування до Берліна. До тями політик прийшов тільки через 19 днів.

Російські лікарі виключили версію про цілеспрямоване отруєння Навального, пояснивши його стан «порушенням обміну речовин». Натомість німецькі фахівці, а також кілька незалежних європейських лабораторій знайшли в організмі політика сліди бойової отруйної речовини, схожої за складом з отрутою «Новачок», яка була використана при замаху на колишнього співробітника ГРУ Росії Сергія Скрипаля в британському місті Солсбері. Влада Великої Британії підозрює в організації цього замаху російські спецслужби.

Захід вимагає від Кремля розслідувати обставини отруєння Навального. Російські слідчі органи відмовилися порушувати кримінальну справу. Після цього Євросоюз і Велика Британія запровадили санкції відносно осіб і організацій, які, на їхню думку, або можуть бути причетні до інциденту, або не здійснюють розслідування.

Сам Навальний вважає, що до замаху на нього особисто причетний президент Росії Володимир Путін. У Кремлі звинувачення в причетності до отруєння Навального заперечують, вважаючи подію провокацією Заходу.

 

your ads here!

Зеленський призначив голову Миколаївської ОДА

Posted on Leave a commentPosted in Влада, Київ, Новини, Україна

Президент України Володимир Зеленський призначив головою Миколаївської обласної державної адміністрації Віталія Кіма. Відповідний указ глава держави підписав 25 листопада, повідомляє офіційний сайт президента.

«Президент зустрівся з Віталієм Кімом, вручив йому службове посвідчення та побажав наснаги на посаді очільника Миколаївської облдержадміністрації», – ідеться в повідомленні.

Віталій Кім народився 1981 року у Миколаєві. Закінчив Український державний морський технічний університет імені адмірала Макарова, спеціаліст із економіки. Багато років працював у бізнесі. Очолював низку приватних підприємств.

your ads here!