your ad here

У Києві горе-забудовник зносить 100-річні пам’ятники архітектури – будинки Лук’янівського депо

Posted on Leave a commentPosted in Бізнес, Влада, Київ, Новини, Україна

У столиці – скандал навколо будівництва ТРЦ на місці Лук’янівського депо. 100-річні пам’ятники архітектури – будинок електростанції і «контори» депо – забудовник хоч і обіцяв не зносити, але нещодавно почав розбирати … Журналісти з’ясували, що чекає Лук’янівку найближчим часом.

Скандал в соцмережах почався після того, як один з жителів столиці сфотографував, як з будівлі найстарішого депо Києва демонтують дах. “Почали зносити електростанцію Лук’янівського депо. У нормальних країнах в таких приміщеннях роблять ресторани, культурні центри”, – написав у мережі киянин Геннадій Гнип, що викликало бурхливу дискусію.

“Зараз там ведуться роботи з реконструкції. Ніхто зносити історичний будинок не буде. Він стане частиною комплексу”, – пояснив директор департаменту компанії-забудовника по роботі з органами державної влади Сергій Донський. Сам триповерховий ТРЦ розташується на чотирьох гектарах знесеного Лук’янівського депо (його ще в 2005 році перенесли на вул. Фрунзе, 132).

Усередині нової будівлі будуть фешн-галерея, супермаркет, кафе і ресторани, десятизальний кінотеатр, зона дитячих розваг, ресторанний дворик і великий фуд-корт. Буде тут і підземний дворівневий паркінг на 1200 місць. А історичні будівлі електростанції і «контори» депо (обидва 1891-1910 років будівництва) впишуть в загальний інтер’єр торгового центру: в одному розташується зона бутиків преміум-класу, а в іншому – дуже затишний ресторан. До слова, в ТРЦ обіцяють ще кілька родзинок: на даху буде сад і пішохідний перехід, який буде вести з другого поверху в сторону.

Але найголовнішою родзинкою нового ТРЦ стане те, що разом з торговими площами забудовник буде брати участь у створенні нової розв’язки в окрузі. Влада ще на етапі узгодження проекту зобов’язала його це зробити з цілком об’єктивних причин. “ТРЦ створить труднощі для руху транспорту, тому було обумовлено, що забудовник проведе реконструкцію транспортного вузла в районі Лук’янівки. Правда, проект рішення ще має бути розглянутий на сесії Київради”, – говорять нам в прес-службі КМДА.

“Приступити до реконструкції транспортного вузла ми можемо в 2016 році, – говорить Сергій Донський. – Розв’язка передбачає введення режиму одностороннього руху на Лук’янівській площі в якості основи. Крім того, там є можливість організувати на площі пішохідну зону. Це дозволить використовувати її для проведення культурних заходів, концертів та фестивалів “.

Так, трамвайні колії хочуть пересунути з вул. Дегтярівської на вул. Бердичівську і Коперника, за рахунок чого розширять зелену зону в районі вул. Дмитрівської. А вул. Бердичівську, згідно з проектом, розширять до чотирьох смуг і пустять трамвай.

your ad here

Біля станції метро “Оболонь” у Києві відкрився перехоплюючий велопаркінг

Posted on Leave a commentPosted in Бізнес, Влада, Київ, Новини, Україна

Біля станції метро “Оболонь” у Києві відкрився перехоплюючий велопаркінг. Там можна буде залишити велосипед під охороною, підремонтувати його, взяти в прокат і випити кави.

Мета створення такого паркінгу – поєднати велотранспорт з існуючою транспортною мережею. Можливість проїхати невелику відстань на велосипеді кожен день і залишити його в безпечному місці робить велосипедний рух більш привабливим для жителів віддалених районів Києва і передмістя.

На велопаркінгу можна буде безкоштовно залишити на відповідальне зберігання особистий велосипед протягом робочого дня з 8:00 до 20:00. Цей проект є соціально орієнтованим, і його організатори розраховують, що він залучить ще більше людей у Києві до використання велосипеда в повсякденних справах.

Перехоплюючі велопаркінги дозволяють велосипедистам економити час та кошти на поїздку. Для міста це зменшення навантаження на дорожню мережу за рахунок збільшення частки велосипедних поїздок. Чим більше людей будуть користуватися велосипедами, тим менше буде пробок на дорогах, вільніший громадський транспорт, чистіше повітря.

Для того, щоб зробити можливим безкоштовне функціонування паркінгу, також надаються додаткові платні послуги: зберігання велосипедів на ніч, прокат та сервісне обслуговування велосипедів, продаж аксесуарів, засобів особистої гігієни для велосипедистів, продаж гарячих і холодних напоїв.

Перехоплюючий велопаркінг – одна з вимог велосипедистів Києва до міської влади. Таких у Києві має бути 10-15 у ключових транспортних вузлів, щоб жителі районів могли доїжджати до метро на велосипеді, а не на маршрутці, і таким чином економити час і гроші.

Пілотний велопаркінг працював у минулому році біля ст. м. “Виставковий центр”.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ