Президент Польщі відмовився від закону про неправомірний вплив Росії

Закон викликав критику з боку юристів та опозиційних політиків, а також Державного департаменту США та Європейської комісії

Влада Смоленської області РФ заявила про атаку дронів на об’єкти ПЕК

«Сьогодні близько третьої години ночі у селі Пересна Починковського району і в селі Диваси Смоленського району двома безпілотниками далекого радіусу дії були атаковані об’єкти паливно-енергетичного комплексу»

У російському Курську повідомляють про звуки вибухів. Тамтешня влада раніше казала про атаку підстанції дроном

З початку російського військового вторгнення в Україну влада прикордонних російських регіонів, зокрема Курської області, періодично заявляє про «атаки»

Зеленський назвав ціль поїздки в Молдову

«Багато двосторонніх зустрічей. Розвиваємо коаліцію винищувачів і пропонуємо коаліцію «Петріотів». ЄС, НАТО, формула миру. Усе для захисту нашого майбутнього»

У Росії британських чиновників назвали «законною мішенню» після реакції Лондона на атаку дронів у Москві

«Велика Британія виступає союзником України, надаючи їй військову допомогу у вигляді техніки і спеціалістів, тобто де-факто веде неоголошену війну проти Росії»

«Один із прийомів інформаційної війни»: слідом за Залужним і Сирським у РФ оголосили у розшук Наєва

Командування Обʼєднаних сил ЗСУ: «В той час поки російська пропаганда витрачає шалені гроші на дитячі погрози та залякування, ми переконані, що «ніщо не зупинить ідею, час якої настав»

Блінкен закликав Ердогана «завершити приєднання Швеції» до НАТО

Держсекретар США не зміг сказати, чи завершиться процес приєднання Швеції до 11–12 липня, коли столиця Литви Вільнюс прийматиме саміт НАТО

ПАР дасть дипломатичний імунітет учасниками саміту БРІКС, на який запрошений Путін

Втім, цей «імунітет не має переважної сили над будь-яким ордером, який міг бути виданий будь-яким міжнародним трибуналом щодо будь-якого учасника конференції», наголосили у департаменті

Литва вимагає додаткових сил НАТО на кордоні

«Це лінія фронту, яка має бути дуже сильною. Нам потрібна протиповітряна і протиракетна оборона, а також більша присутність союзницьких сил у регіоні»

У скандинавських водах плаває російський «кит-шпигун» – The Guardian

У територіальних водах країн Північної Європи помітили полярного кита-білуга в нашийнику. Як передає The Guardian, місцева влада вважає, що це російський «кит-шпигун». На його нашийнику є напис «Спорядження Петербург 2019».

Повідомляється, що білугу помітили у неділю в територіальних водах Швеції, неподалік її південно-західного узбережжя.

За словами шведських зоологів, південь Швеції – надто теплі води для білуг, зазвичай вони живуть ближче до Полярного кола. Фахівці вважають, що кит заплив на південь у пошуках пари чи компанії, оскільки білуги – дуже соціальний вид.

Це не перша поява білуги у водах Скандинавії. Вперше кит був помічений у Норвегії у квітні 2019 року. Його нашийник був оснащений кріпленнями для відеокамер. Кит був навчений слідувати за кораблями. Імовірно, він міг утекти з тренувальної військової бази або міг бути випущений «на завдання», але дорогою втратив відеокамери.

Про тварину багато писала місцева преса. Йому дали прізвисько Хвалдімір – від норвезького слова hval (кит) та імені російського президента Володимир. Нині Хвалдіміру близько 14 років. Зоологи стверджують, що він не боїться морських суден і доброзичливий до людей. Припускають, що раніше він багато спілкувався з людьми і був добре надресирований.

У 1980-х роках радянська армія розвивала програму навчання дельфінів для виявлення підводних мін. Ця програма була закрита у 1990-х. У 2017 році російський державний телеканал «Звезда» повідомляв про програму навчання китів-білуг, тюленів та дельфінів для використання у військових цілях.

У РФ пропонують збільшити штрафи за прийом на роботу без документів про військовий облік

Також пропонується збільшити штрафи для роботодавців, які не повідомили у військкомати про співробітників, що мали б перебувати, але не є на військовому обліку

Міжнародні спостерігачі не визнали вибори у Туреччині повністю чесними

«Другий тур президентських виборів привів до явного переможця. Тим не менш, цей другий тур також відбувався в середовищі, яке багато в чому не забезпечує умов для проведення демократичних виборів»

Розвідка Британії прокоментувала російські навчання біля Кримського мосту

24 травня окупаційна влада заявила, що Кримський (Керченський) міст закритий через навчання. Перед цим у соцмережах з’явилося відео з сильним задимленням на мосту

Євродепутати засумнівалися у готовності Угорщини очолити ЄС у 2024 році – Euractiv

Угорський уряд має очолити Раду міністрів ЄС на пів року з липня 2024 року, менше ніж через місяць після наступних виборів до Європарламенту