Людство може зайти надто далеко в гонці озброєнь з використанням штучного інтелекту

Елон Маск, Стівен Хокінг, Стів Возняк і провідні світові вчені в галузі розвитку штучного інтелекту (ШІ) вважають, що людство може зайти надто далеко в гонці озброєнь і закликають зробити все можливе, щоб Світ не наздогнала катастрофа.

Волонтерська організація Future of Life Institute опублікувала відкритий лист, в якому закликає відмовитися від «гонки ІІ-озброєнь» (AI Arms Race).

Лист підписали більше тисячі вчених і провідних представників інформаційного бізнесу. Суть зводиться до того, що гонка озброєнь виходить на новий рівень: розробку та впровадження зброї з власним штучним інтелектом.

ІІ-озброєння може контролюватися здалеку без безпосередньої присутності живої людини в зоні бойових дій.

«Автономна зброя стане «автоматом Калашникова» майбутнього. На відміну від ядерної зброї, вона не вимагає дорогих або важкодоступних матеріалів, так що воно стане всюдисущим і дешевим для масового виробництва. Те, як скоро ця зброя з’явиться на чорному ринку – лише питання часу. Автономна зброя ідеально підходить для замовних вбивств, дестабілізації життя націй, підпорядкування населення і вибіркового винищення окремих етнічних груп», – йдеться в листі.

Автори повідомлення вказують і на явні переваги даного виду озброєння, які включають збереження людських життів. Але, в той же час, приходять до однозначного висновку, що ІІ-озброєння буде нести собою катастрофічну небезпеку для людства і новий виток гонки озброєнь слід негайно припинити.

Під відкритим листом підписалися видатні вчені у сфері розробки штучного інтелекту з безлічі країн світу. Крім цього, Елон Маск, Стівен Хокінг, Стів Возняк та інші відомі IT-підприємці висловилися на підтримку зупинки гонки ШІ-озброєння.

«Штучний інтелект може стати корисний людству в безлічі аспектів (…) Але запускати гонку ШІ-озброєнь – погана ідея, яка повинна бути відвернена за рахунок заборони розвитку автономного озброєння», – резюмують учені.

Компанія Оболонь активізує бізнес з ворогом, коли Україна закликає світ підсилити санкції

«Московська Пивоварна Компанія» буде виробляти пиво під торговою маркою одного з найбільших виробників пива і безалкогольних напоїв в Україні

«Ми їм («Московській Пивоварній Компанії» – ред) надали право наливати торгову марку «Оболонь» на своїх потужностях», – повідомили у прес-службі компанії, відмовившись розголошувати деталі угоди, зокрема термін надання ліцензії.

При цьому у прес-службі зазначили, що метою цієї співпраці є компенсація недоотриманих компанією доходів від втрати російського ринку у зв’язку з забороною ввезення продукції компанії «Оболонь» на територію Росії.

«Понад половина імпортного пива у Росії належала «Оболоні». Нам потрібно якось компенсувати, тому що це українські гроші, це робочі місця в Україні», – зазначила представник компанії.

У серпні 2014 року Росія вирішила призупинити ввезення алкоголю з України. Зокрема, санкції торкнулися пива виробництва «Оболонь», яке, за даними Росії, не відповідало вимогам із енергетичної цінності та органолептичним показникам.

Також Росія заборонила ввезення пивних напоїв виробництва «Сан Інбев Україна», в яких виявлено невідповідність нормативним вимогам, що пред’являються до маркування продукції, а також спиртних напоїв виробництва ТОВ «Українська дистрибуційна компанія», які не відповідали за об’ємною часткою спирту і органолептичними показниками.

У Росії тоталітарний режим, зміна якого можлива лише в результаті інтервенції або довгострокової еволюції

У Росії встановився тоталітарний режим, зміна якого можлива лише в результаті інтервенції або довгострокової еволюції. З такою заявою виступив російський експерт Андрій Ілларіонов в Таллінні на конференції пам’яті Леннарта Мері. На думку колишнього радника президента РФ, антиросійські санкції ЄС не привели до належного результату.

Однією з головних тем другого дня конференції Леннарта Мері стало ставлення президента Росії Володимира Путіна до решти світу. За словами колишнього радника президента Російської Федерації Андрія Ілларіонова, нинішня політика Кремля знаходить все більш чіткі риси тоталітаризму. По-перше, на це вказують дії офіційної Москви, яка все наполегливіше нав’язує жителям країни ідеологію. По-друге, після ліквідації політичних прав почалося вторгнення режиму в сферу особистих свобод. Відповідаючи на запитання, загрожує це революцією, чи росіяни підтримають нинішнього лідера, Ілларіонов відзначив, що в історії немає прикладів мирного виходу з таких ситуацій.

«Це не означає, що такого не може бути в принципі. Але поки історія не знає таких прикладів. Історія знає приклади, коли такого роду режими ламалися або в результаті зовнішнього вторгнення. Або ж цей режим зазнавав дуже тривалого процесу внутрішньої еволюції з необхідною зміною перших осіб», – стверджує Андрій Ілларіонов.

Захід, повинен стати, нарешті, Заходом, вважає російський експерт. На думку Ілларіонова, антиросійські санкції – це всього лише гра європейських і російських лідерів: одні роблять вигляд, що вводять санкції, інші роблять вигляд, що страждають.

«Поки що це не Захід, а якесь недолуге місиво. На Заході є сили і є країни, які розуміють проблему адекватно. Однак не в цих столицях приймаються основні рішення. Визнавати, що він (Захід – прим. ред.) Був не правий (в своїй політиці щодо путінської Росії. – Прим. ред.) – це теж не дуже приємно », – зазначає Ілларіонов.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

У російсько-українській війні немає невійськового вирішення, вважає колишній радник путіна Андрій Ілларіонов

У російсько-українській війні немає невійськового вирішення, заявив у суботу колишній радник президента Володимира Путіна Андрій Ілларіонов у своєму виступі на панельній дискусії проходить в Таллінні конференції пам’яті Леннарта Мері.

Ілларіонов заявив, що Путін прийняв остаточне рішення почати гібридну війну з Україною в липні 2013 року. «На те, щоб підготувати війну проти Грузії, у Путіна пішло 9 років, щоб підготувати війну проти України – 10 – 11 років – залежно від того, дату якої війни брати за початкову дату: дату гібридної війни або дату конвенційної війни», – повідомив старший науковий співробітник Центру з глобальної свободи і процвітання Інституту Катона, лібертаріанського дослідної установи, офіс якого розташований у Вашингтоні (США) Ілларіонов. За його словами рішення президента Джорджа У. Буш 11 серпня 2008 у напрямку американських військ в сторону театру військових дій російсько-грузинської війни, сприяли її зупинці.

«На відміну від Джорджа Буша Барак Обама виключив використання американських збройних сил 27-28 лютого 2014 року, в дні, коли Росія почала захоплення Криму. Тим самим Обама дав зелене світло Путіну щодо продовження агресії, здійсненню окупації і анексії Криму», – сказав Ілларіонов.

За словами Ілларіонова, Путін прагне відновити систему міжнародних відносин, створену ув’язненими в Ялті і Потсдамі в 1945 році угодами. В даний час Ялтинсько-Потсдамська система міжнародних відносин не зруйнована, а лише пошкоджена. За словами Ілларіонова, світогляд Путіна характеризує його бажання бути на рівних з США і одночасно ігнорувати суверенітет малих держав.

«Якщо США роблять що-небудь, Путін вважає, що у нього тут же виникає право робити те ж саме. Якщо США бомблять Афганістан, то у Росії з’являється право бомбити Грузію. Якщо Захід визнає незалежність Косово, то у Росії виникає право визнати незалежність Абхазії та Південної Осетії», – охарактеризував Ілларіонов світогляд Путіна.

«Путін розділяє західний світ на дві частини: англосаксонські держави, північні країни, так звані прифронтові держави (Балтія, Польща), що є ворогами, яких слід перемогти, з одного боку, і країни континентальної Європи з Німеччиною в якості лідера, з якими можна домогтися компромісу і які можуть навіть стати союзниками Путіна», – сказав Ілларіонов.

Немає іншого лідера, який би настільки вміло використовував стільки різноманітних інструментів зовнішньої політики: політичних, дипломатичних, фінансових, економічних, енергетичних, торговельних, корупційних, ідеологічних, інформаційних, дезинформаційних, підривних, іредентистських, військових, терористичних та інших, сказав Ілларіонов. «Стратегія і тактика Путіна виявилися успішними. Ні про Крим, ні про Абхазію і Південну Осетію Захід більше не говорить».

«Путін запропонував Обамі Великий гешефт. І терпляче чекає від нього відповіді. При цьому підвищуючи ставки, готуючи новий великий наступ», – сказав Ілларіонов.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

Компанія “Рошен” стверджує, що не може продати активи Липецької фабрики через арешт майна

Компанія “Рошен” стверджує, що не може продати активи Липецької фабрики (Росія) через арешт майна. Про це повідомили в прес-службі компанії.

“В даний час майно компанії заарештовано. Ми можемо користуватися, але не маємо права ним розпоряджатися. Фабрика працює… Компанія “Рошен” прийняла рішення про 100% продаж активів у Росії, але з накладенням арешту ми позбавлені можливості розпоряджатися своїм майном і продавати активи. Це заважає процесу”, – пояснили в компанії.

Як повідомлялося, 1 квітня “Липецька кондитерська фабрика “Рошен” була заблокована співробітниками правоохоронних органів. Входи і виходи на підприємстві були перекриті співробітниками ОМОН.

Корпорація Roshen пізніше заявила, що фабрика була заблокована в рамках проведення податкової перевірки і назвала дії силових структур неправомірними.

У свою чергу офіційний представник Слідчого комітету РФ Володимир Маркін повідомив, що обшук проводився в рамках справи про шахрайство на 180 млн рублів.

Корпорація Roshen, один з найбільших виробників кондитерських виробів в Україні, включає київську, маріупольську, кременчуцьку і дві вінницькі кондитерські фабрики, масломолочний комбінат “Бершадьмолоко”, Літинський племзавод, липецьку фабрику “Рошен” і клайпедську кондитерську фабрику (Литва).

Власником корпорації є президент України Петро Порошенко. У ході виборчої кампанії він обіцяв продати Roshen. Організацією продажу корпорації займається інвестиційна компанія Rothschild в консорціумі з українською інвестгрупою “Інвестиційний капітал Україна”.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

У російському Петербурзі 1-го травня роздавали листівки «Православні Петербурга за мир з Україною»

У російському Петербурзі у п’ятницю пройшли першотравневі марші і мітинги.

Кілька колон з 11 до 12 ранку пройшли від Ліговського проспекту до Невського, щоб потім розійтися по різних площах і провести окремі мітинги.

Профспілки, прихильники «Загальноросійського народного фронту» і «Єдиної Росії» зібралися на Дворцовій площі, найбільшою популярністю користувався величезний прапор Росії з портретом Володимира Путіна і фігура Вінні-Пуха, складена з повітряних куль. Під час виступу на цьому мітингу, віце-губернатор Олександр Говорун згадав Сталіна, його наказ, у якому 1 травня 1945 вперше прозвучала назва «Місто-герой Ленінград».

Як повідомляє кореспондент російської служби ПравдаUA, на Ісаакіївській площі зібралися комуністи, вегани і неформали, туди ж прийшли і націоналісти, які обмежилися лише ходою.

Демократичні сили міста не змогли домовитися про єдину акції, тому по Невському проспекту вони йшли двома колонами і провели одночасно два мітинги на Конюшенній площі. На одній сцені виступали активісти «Яблука» і РПР-Парнас, та коаліції «Демократичний Петербург», до якої приєдналися активісти руху «Інграм» і ЛГБТ-активісти. Ще на початку ходи руху колони з райдужними прапорами намагався перешкодити місцевий депутат Віталій Мілонов зі своїми прихильниками, але поліцейські не дали йому зірвати захід. Депутату довелося просто йти поруч зі своїми противниками і словесно їх ображати.

Під час виступу представники «Лібертаріанської партії» заявили: «Наша орієнтація – це свобода». Люди принесли з собою багато плакатів: «Путінська зграя – шкідлива і небезпечна», «Ні російському вторгненню в Україну», «За Росію без мілітаризму і імперських амбіцій», «Ні війні! Людина народжена не для того, щоб вбивати».

Прийшли на Конюшенну площу і православні активісти, які роздавали листівку «Православні Петербурга за мир з Україною», на грудях у деяких був християнський знак у кольорах українського прапора: блакитна рибка у жовтому колі.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ