Порошенко: серійне виробництво ракетного комплексу «Вільха» треба почати 2018 року

Posted on Posted in Влада, Новини, Україна

Президент України Петро Порошенко поставив завдання розпочати серійне виробництво ракетного комплексу «Вільха» вже 2018 року. Як повідомляє прес-служба голови держави, про це Порошенко сказав 25 квітня на Херсонщині, де він взяв участь у заключних вогневих випробуваннях «Вільхи». 

«Чому це так важливо? Не тільки тому, що українська армія нарешті отримає високоточну зброю, яка значно підвищить ефективність дій підрозділів Збройних сил України. Це важливо і тому, що ракета «Вільха» зібрана повністю з українських комплектуючих. Нам ніхто не може перешкодити виробляти цю високоточну зброю», – сказав президент. 

За словами Порошенка, виробництво нової високоточної зброї було налагоджене через два роки після того, «рішенням Ради національної безпеки і оборони було доручено розпочати ракетну програму». 

Президент також наголосив, що нині поставлені нові завдання, зокрема щодо розробки крилатих ракет. 

Читайте також: П’ять проектів, що підсилять українську армію в новому році

Проект «Вільха» побудований на базі ракетної системи залпового вогню «Смерч». Калібр – 300 міліметрів. Вага боєприпасу – 1 000 кілограмів. У пусковій установці – 12 ракет. Максимальна дальність ураження цілі – 120 кілометрів. Крім того, траєкторію кожної з ракет можна коригувати вже в повітрі, наводячи на окрему мету. 

Бюджет Міністерства оборони України в 2018 році становитиме 86 мільярдів гривень, з яких понад 18 мільярдів планують використати на нове озброєння й техніку. коментуйте повідомлення