У Міністерстві закордонних справ України закликали Росію вивести військові підрозділи з окупованих територій Грузії.
«Закликаємо Російську Федерацію виконати свої зобов’язання за Угодою про припинення вогню від 12 серпня 2008 року, вивести військові підрозділи з окупованих територій Грузії (Абхазія та Цхінвальський регіон) і здійснити інші заходи з демілітаризації й деокупації цих територій. Російська Федерація несе повну відповідальність за складну гуманітарну ситуацію на окупованих територіях і має негайно забезпечити безперешкодний доступ до них міжнародних гуманітарних і правозахисних організацій», – йдеться в заяві МЗС, оприлюдненій 6 серпня до 10-ї річниці російсько-грузинської війни 2008 року.
Крім того, як заявляє МЗС, Україна звертається до посередників Женевських міжнародних дискусій – ЄС, ОБСЄ, ООН і США і всієї міжнародної спільноти із закликом продовжити докладати зусилля, спрямовані на врегулювання російсько-грузинського конфлікту.
У МЗС наголосили, що Україна вкотре підтверджує свою послідовну і рішучу підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності Грузії в її міжнародно визнаних кордонах, а також відданість стратегічному партнерству між державами.
Читайте також: Перша європейська війна ХХІ століття: 10 років від початку російсько-грузинського конфлікту
Десять років тому, в серпні 2008 року, почалася війна між Росією і Грузією в сепаратистських районах Абхазії і Південної Осетії. Провину за початок воєнних дій кожна зі сторін перекладає на противника. П’ятиденна війна забрала сотні життів і позбавила даху тисячі людей, донині обидві території перебувають в стані замороженого конфлікту.
Цю війну назвали першою європейською війною 21-го століття.
Після війни у 2008 році Росія визнала «незалежність» сепаратистських регіонів Грузії Абхазії і Південної Осетії. В обох регіонах є російські війська та бази. Крім Росії, рішення Сухумі й Цхінвалі про незалежність визнали також Нікарагуа, Венесуела і Науру. Тбілісі й країни Заходу вважають ці території окупованими регіонами Грузії.