На Херсонщині за участю норвезької компанії NBT спорудять 67 вітроустановок – Порошенко

Posted on Posted in Влада, Новини, Україна

На Херсонщині до кінця наступного року вздовж узбережжя озера Сиваш буде споруджено 67 вітрових електроустановок потужністю 250 МВт, повідомив президент України Петро Порошенко у Facebook після підписання відповідного договору з норвезькою компанією NBT у присутності міністра закордонних справ Норвегії Іне Сьорейде.

За словами Порошенка, інвестиція у майже 450 мільйонів доларів дає змогу створити нові робочі місця, забезпечити надходження податків до бюджету. А 250 МВт електроенергії здатні будуть забезпечити більше третини потреб Херсонщини.

Вітрові електроустановки розташують буквально в лічених кілометрах від анексованого Росією Криму, що матиме також важливе політичне значення, вважає Порошенко.

«Інвестиція норвезької компанії у об’єкт, розташований так близько від адмінкордону з окупованою територією – свідчення того, що цю територію буде звільнено, адже Крим – це Україна!» – наголосив президент.

Міністр закордонних справ Норвегії Іне Сьорейде перебуває в Україні з візитом. 5 вересня вона відвідала прифронтову зону на Донбасі, зокрема побувала на контрольному пункті в’їзду та виїзду на окуповані території «Гнутове» у Донецькій області.

Очільниця дипломатичного відомства Норвегії також мала у Києві зустріч із прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом та головою українського МЗС Павлом Клімкіним.коментуйте повідомлення