Окупований Крим: Аксьонов заговорив про «націоналізацію» заводу Фірташа

Posted on Posted in Влада, Новини, Україна

Голова фактичної влади окупованого Криму Сергій Аксьонов заявив, що якщо власники заводу «Кримський титан» не зможуть усунути наслідки викиду забруднюючих речовин і модернізувати виробництво, то російська влада може порушити питання про «прийняття заводу в держвласність». Таку думку Аксьонов висловив у вівторок 18 вересня.

«Якщо власник скаже, що він матеріально не в змозі, і все навантаження ляже на плечі держави, буде стояти питання в тому числі про прийняття заводу в державну власність Криму», – цитують Аксьонова кримські ЗМІ.

Керівництво заводу «Кримський титан» поки не коментував заяву Аксьонова.

Дивіться також: Місто-примара Армянськ. Чому туди повертаються люди? | «Крим.Реалії» (відео)

У ніч з 23 на 24 серпня в Армянську, де розташований завод, стався викид невідомої речовини. Влада Криму оголосила, що це випаровування вмісту кислотонакопичувача, використовуваного «Кримським титаном».

У Києві вважають, що викид хімічних речовин на території Криму стався через російських військових, які на навчаннях нібито обстріляли відстійники відходів титанового та содового заводів.

Завод «Кримський титан» розпочав роботу ще в 1971 році, а на початку 2000-х перейшов під контроль компанії Group DF Дмитра Фірташа. Головним напрямком підприємства є виробництво діоксиду титану ‒ речовини, що застосовується в лакофарбовій, гумотехнічній промисловості, при виробництві пластмас і в багатьох інших галузях.

У 2014 році, після анексії Криму Росією, Дмитро Фірташ змінив структуру управління заводом. У жовтні Group DF передала ПрАТ «Кримський титан» російському дочірньому підприємству ТОВ «Титанові інвестиції». У 2015 році ПрАТ «Кримський титан» був перейменований в «Юкрейніан кемікал Продактс».

За інформацією Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, завод «Кримський титан» становить екологічну загрозу для Херсонської області.

коментуйте повідомлення