Денісова звернулася до Москалькової через переміщення активіста Мустафаєва до психлікарні в окупованому Криму

Posted on Posted in Влада, Новини, Україна

Український омбудсмен Людмила Денісова звернулася до російської уповноваженої з прав людини Тетяни Москалькової через переміщення фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір», координатора «Кримської солідарності» Сервера Мустафаєва до психіатричної лікарні в окупованому Криму.

Денісова написала в листі, що просить вжити заходів для припинення порушення прав громадянина України Сервера Мустафаєва. Вона зазначила, що сам Мустафаєв такі дії порушенням його прав і приниженням людської гідності.

У Росії поки не коментували це звернення українського омбудсмена.

Сервера Мустафаєва затримали 21 травня цього року в анексованому Росією Криму разом із іншим кримським татарином Едемом Смаїловим. Звинувачення проти них долучили до так званої «бахчисарайської справи «Хізб ут-Тахрір» – релігійної організації, яку російська влада вважає терористичною. До окупації Криму ця організація, яка ставить за мету створення ісламського халіфату мирними засобами, діяла на півострові на законних підставах.

У грудні російський суд Сімферополя продовжив на два місяці, до 9 лютого 2019 року, арешт Мустафаєву і Смаїлову. 13 грудня стало відомо, що Мустафаєва збираються етапувати до психіатричної лікарні.

Сервер Мустафаєв – один із координаторів громадського руху «Кримська солідарність», який об’єднав адвокатів, активістів і родичів політв’язнів у Криму.

коментуйте повідомлення