Пляшку зі слідами «Новачка» соратники Навального вилучили з готелю і передали Німеччині

Posted on Posted in ЄС, Новини, Росія, Світ

Пляшка зі слідами бойової отруйної речовини «Новачок», якою, за даними німецького уряду, був отруєний російський опозиційний політик Олексій Навальний, була винесена з його номера в Томську, пишуть видання «Проєкт» і блог Навального в інстаграмі. З цього випливає, що політик був отруєний у готелі, а не в аеропорту чи в літаку. Раніше видання «Тайга.инфо» з’ясувало, що готель пов’язаний із регіональними силовиками і чиновниками.

Пляшка була вивезена з готелю до Берліна співробітницею «Фонду боротьби з корупцією» Марією Пєвчих, розповів «Проєкту» один зі співробітників ФБК. Після цього вона стала головним об’єктом атак у пов’язаних із російською владою ЗМІ і телеграм-каналах: її звинувачували в інтимному зв’язку з Навальним і в тому, що саме вона могла його отруїти.

Близько 10:00 за томським часом літак із непритомним Навальним приземлився в Омську, і новину про це дізналися його колеги. Ті, хто залишився в готелі, в цей момент снідали на першому поверсі. Вони одразу пішли збирати все, що може стосуватися отруєння. «Було зроблено все, щоб врятувати докази», – сказав «Проєкту» активіст томського штабу.

 

Час дозволяв це зробити: номер Навального ще не віддали новим мешканцям, а прибирання в готелі починається після 10–11-ї години, переконався кореспондент «Проєкту» в готелі. На допомогу до співробітників ФБК, які залишалися в готелі, прибули активісти місцевого штабу ФБК, а біля номера 239, де жив Навальний, було організовано чергування. У підсумку звідти забрали кілька предметів, якими міг користуватися Навальний того ранку. Серед них – пляшка води марки «Святе джерело», з якої було зроблено кілька ковтків. ФБК опублікував відео огляду номера, в тому числі звертаючи увагу на вилучену пляшку.

Сам політик не пам’ятає, коли саме пив із цієї пляшки, розповів «Проєкту» один зі співробітників ФБК. У самій воді отруйної речовини, швидше за все, не було. Один із розробників «Новачка» Володимир Угльов говорив «Проєкту», що якби отрута потрапила в організм політика з водою, то Навального вже через кілька хвилин «судомило».

Важливу роль у розслідуванні могли відіграти записи з системи відеоспостереження в готелі: все, що відбувалося біля номера Навального, фіксували одразу дві камери. Вони були вилучені співробітниками правоохоронних органів.

Російський опозиційний політик Олексій Навальний у вівторок опублікував у мережі Instagram перше своє фото після отруєння із німецької клініки «Шаріте», де він проходить лікування.

7 вересня лікарі клініки «Шаріте» повідомили, що Навального вивели зі стану штучної коми, і він реагує на зовнішні подразники. Прогнозів про терміни його відновлення поки що немає.

Російський опозиціонер перебував у комі з 20 серпня. На лікуванні в клініці «Шаріте» він – із 22 серпня, в Берлін його перевезли з Омська.

До лікарні Омська Навального доправили після того, як йому стало зле на борту літака, який здійснив екстрену посадку в омському аеропорту.

Влада Німеччини заявила, що в організмі Навального були знайдені сліди отруйної речовини з групи «Новачок». Канцлер Німеччини Анґела Меркель закликала Москву розслідувати те, що сталося з опозиціонером.

Російська влада, посилаючись на лікарів, які лікували Навального в Омську, висловлювала скептичне ставлення до версії отруєння. Кримінальну справу в Росії не порушували.коментуйте повідомлення