Верховний суд: президент України зобов’язаний спілкуватися державною мовою при виконанні службових обов’язків

Posted on Posted in Влада, Київ, Новини, Україна

Верховний суд визнав, що президент України зобов’язаний спілкуватися державною мовою під час виконання службових обов’язків, повідомила у п’ятницю пресслужба суду у фейсбуці.

«Особа звернулася до суду з позовом, у якому просила визнати протиправним спілкування президента України 23 травня 2019 року на форумі інтернет-діячів iForum-2019 недержавною мовою та зобов’язати його утриматися від спілкування недержавною мовою на всій території України при здійсненні повноважень. Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду відмовив у задоволенні заявлених позивачем вимог у повному обсязі. Розглянувши апеляційну скаргу позивача, Велика палата ВС вказала на те, що під час виконання службових обов’язків президент України зобов’язаний спілкуватися державною мовою,» – йдеться в повідомленні.

Верховний суд зазначає, що при цьому, за дії, вчинені в межах політичної діяльності, а не під час виконання передбачених Конституцією повноважень, президент несе політичну, а не юридичну відповідальність.

«Враховуючи викладене, Велика палата ВС закрила провадження у справі, оскільки заявлені позивачем вимоги не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства», – йдеться в повідомленні.

Незабаром, як вказали у Верховному суді, в Єдиному державному реєстрі судових рішень з’явиться повний текст вказаного рішення.

Торік львівський активіст Святослав Літинський програв суд проти Офісу президента України у справі про вимогу надати український переклад промови Володимира Зеленського російською мовою на травневому iForum-2019.

«Маємо підтвердження, що президент порушив Конституцію. Але уникне відповідальності, бо на думку суду, це була політична діяльність, а не діяльність передбачена Конституцією… Чекаємо на повне рішення, щоб зрозуміти детальніше», – написав Літинський 9 жовтня у фейсбуці.

У своїй позовній заяві Літинський просив Львівський окружний адмінсуд визнати протиправною бездіяльність Офісу президента щодо неналежного розгляду запиту, а також зобов’язати надати письмовий переклад промови президента України.

 коментуйте повідомлення