ЄС заявляє про необхідність відновити переговори про статус Нагірного Карабаху

Posted on Posted in ЄС, Новини, Росія, Світ

Європейський союз закликає відновити переговори про статус Нагірного Карабаху. Відповідна заява опублікована на сайті Європейської ради.

У тексті вітається припинення вогню в зоні конфлікту після досягнутого за посередництва Росії перемир’я. Євросоюз закликає сторони конфлікту утриматися від дій або риторики, яка б загострила ситуацію в регіоні, звідки запропоновано вивести іноземних учасників бойових дій. 

Як йдеться в заяві, припинення бойових дій – лише перший крок до вирішення регіонального конфлікту.

«Євросоюз вважає, що необхідно відновити зусилля з переговорного, всеосяжного і стійкого врегулювання конфлікту, в тому числі щодо статусу Нагірного Карабаху», – йдеться в тексті заяви. 

Нагірний Карабах – міжнародно визнана частина Азербайджану, контроль над якою (а також над частиною інших територій країни) Баку втратив був після війни 1991-1994 років і називав її своєю окупованою територією. Наприкінці вересня Азербайджан почав воєнну кампанію за відновлення контролю над усією своєю територією і завдяки технологічній перевазі свого війська досяг значних успіхів. Але внаслідок бойових дій загинули тисячі людей, зокрема й цивільних.

9 листопада президенти Росії, Азербайджану і прем’єр-міністр Вірменії підписали спільну заяву про повне припинення військових дій у Нагірному Карабасі.

Азербайджанська і вірменська сторони зупиняються на зайнятих позиціях, а наступними днями вірменські сили повертають Азербайджанові повний контроль над захопленими ними територіями поза межами колишньої Нагірно-Карабаської автономної області, натомість так званий Лачинський коридор – автомобільна дорога, що поєднує центр Нагірного Карабаху з Вірменією – залишиться незаблокованим. Цей коридор і лінію контакту сторін, за угодою, мають контролювати миротворчі сили.коментуйте повідомлення