У Франції прокуратура перевіряє отримання Саркозі грошей із Росії

Posted on Posted in ЄС, Новини, Росія, Світ

Національна фінансова прокуратура Франції 15 січня підтвердила, що розпочала попереднє розслідування щодо колишнього президента країни Ніколя Саркозі в зв’язку з укладеним ним контрактом на 3 мільйони євро з російською страховою компанією «РЕСО-Гарантия».

Справа розслідується за підозрами в «торгівлі впливом» і відмиванні коштів. Про це повідомляють французькі видання Mediapart і Le Monde. За даними Mediapart, розслідування триває з літа 2020 року, після того, як служба фінансової розвідки звернула увагу прокуратури на контракт колишнього президента з російською компанією.

Ніколя Саркозі на початку 2020 року одержав виплату в розмірі 500 тисяч євро в межах підписаного роком раніше контракту на консультаційні послуги на загальну суму 3 мільйони євро. Співвласники «РЕСО-Гарантия» Сергій та Микола Саркісови підтвердили Mediapart, що найняли Саркозі як «спеціального радника» і голову консультаційної ради правління компанії.

«Правосуддя має намір з’ясувати, чи діяв колишній глава держави тільки як консультант, що було б абсолютно законно, чи він брав участь у потенційно злочинній лобістській діяльності від імені російських олігархів», – пише Mediapart.

Проти Саркозі у Франції зараз триває судовий процес в іншій справі про корупцію. Процес розпочався в листопаді. Вперше в сучасній історії Франції колишній глава держави особисто постав перед судом.

Крім 65-річного Саркозі, звинувачуються його адвокат і друг Тьєррі Ерцоґ, а також колишній прокурор при Касаційному суді Жильбер Азібер. Прокуратура вважає, що Азібер в обмін на надану Саркозі «послугу» попросив влаштувати його на високу посаду в князівстві Монако. Проти Саркозі висунуті звинувачення в торгівлі впливом і корупції. Прокуратура просить засудити його до 4 років в’язниці, з них два – умовно.

Ніколя Саркозі очолював Францію з 2007 до 2012 року. Одна з найбільш очевидних пов’язаних із Росією подій його президентства – посередницька місія під час війни Росії з Грузією в 2008 році.коментуйте повідомлення