Німецький міністр закликав не пов’язувати справу Навального і «Північний потік-2»

Posted on Posted in ЄС, Новини, Росія, Світ

Міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр закликав не пов’язувати питання про ставлення Москви до ув’язненого російського опозиціонера Олексія Навального зі суперечливим газогоном «Північний потік-2».

У зауваженнях, опублікованих 7 лютого виданням Bild am Sonntag, Альтмаєр висловився на підтримку продовження будівництва газопроводу.

«Бізнесові відносини і бізнес-проєкти, які існували десятиліттями – це одна справа, а серйозні порушення прав людини і наша реакція на них – інша», – сказав Альтмаєр.

Він повторив заяву канцлерки Німеччини Анґели Меркель, яка 5 лютого також сказала, що не хоче бачити зв’язку цих двох питань.

У Німеччині точаться дискусії щодо доцільності добудови газопроводу, який готовий вже більш ніж на 90 відсотків, – у зв’язку з загрозою санкцій США, а також внутрішньою і зовнішньою політикою Росії. Низка політиків закликала запровадити мораторій на будівництво «Північного потоку-2» у зв’язку з погіршенням ситуації з правами людини в Росії.

Також Європейський парламент давно виступає проти газопроводу. 21 січня він ухвалив чергову резолюцію з вимогою зупинити добудову «Північного потоку-2», зокрема, у відповідь на отруєння, а потім арешт у Росії опозиціонера Олексія Навального.

Але влада Німеччини твердо виступає за добудову газогону і заявляє, що можливі нові санкції проти Росії через питання прав людини не зачеплять цього проєкту. Влада Німеччини також різко критикує санкції США проти «Північного потоку-2».коментуйте повідомлення