В «Укрпошті» вирішили перенести випуск марки, присвяченої ЗСУ, після критики Генштабу

Posted on Posted in Влада, Київ, Новини, Україна

Голова «Укрпошти» Ігор Смілянський повідомив, що дату презентації марки, присвяченої Сухопутним військам Збройних сил України, вирішили перенести з 23 лютого попередньо на 14 березня, коли відзначатимуть День добровольця.

Раніше рішення керівника «Укрпошти» випустити марку 23 лютого, коли «День захисника вітчизни» відзначають у Росії, викликало критику, зокрема, з боку Міністерства оборони і Генштабу ЗСУ.

Смілянський пояснив, що вибрав таку дату навмисне, щоб привернути увагу до події і «потролити сусідів». Крім того, на своїй сторінці у фейсбуці він провів опитування щодо того, чи залишати датою 23 лютого, чи переносити.

«Ну що – голосування довело, що думки українців розділились. Моя залишилась тією, якою була. Але, враховуючи позицію Генерального штабу ЗСУ, ми домовились перенести випуск марки попередньо на 14 березня – Дня добровольця», – написав Смілянський.

Крім того, він повідомив, що на 8 березня «Укрпошта» запланувала випуск марок із зображенням творів українських митців, присвячений жінкам.

«Як мені щойно повідомили, це свято теж святкується в Росії (як до речі й Новий рік). Тож можна починати дискутувати на цю тему теж», – додав голова «Укрпошти».

У Генштабі ЗСУ раніше закликали «Укрпошту» змінити дату виходу марки «Збройні сили України. Сухопутні війська» і запропонували перше погашення поштових марок зазначеної серії приурочити до Дня українського добровольця – 14 березня.

«23 лютого держава-агресор РФ, яка веде війну проти України, відзначає день захисника Вітчизни і день військової слави Росії. Тому ця дата є неприпустимою для промоції Збройних сил України та їх найбільш чисельного виду – Сухопутних військ», – заявляли в Генштабі.

23 лютого – це російський «День захисника вітчизни», раніше «День Радянської армії», який святкували раніше і в Україні – до його скасування 2014 року.

В Україні 14 жовтня відзначають державне свято День захисника України. Його запровадив у 2014 році своїм указом тодішній президент Петро Порошенко.

 коментуйте повідомлення